It seems like, this years EPT San Remo winner, Constant Rijkenberg was backed way over 100%.
Source:
http://nl.pokernews.com/poker-forum/topic113758/
On this forum Constant Rijkenberg (CR) (EncroyableC) was backed for 41% to play the SR EPT. After is win, everybody happy. But than the rumours/thruth started.
Quote: alijulian page 16
Ik heb uit goede poker bronnen vernomen dat je 163% verkocht had voor SR. Dat zou betekenen dat je dus 63% niet kan betalen aan een paar backers. En jij je 1,5 mln kwijt bent, en dus broke.
Translation: Good pokersources told me you sold for 163% for San Remo (SR).
This means you can't pay out your backers for 63%. You lose
your $1.5M and so broke.
Rob Hollink (Dutch pro and WSOP bracelet winner) is next to ask questions.
Quote: Rob Hollink page 19
Ik verbaas me er een beetje over dat deze onduidelijkheid over al dan niet meer dan 100% verkopen nu al twee en een halve week duurt.
Ik denk dat Constant zijn backers wel eens gerust zou mogen stellen door een lijst te publiceren met daarin de namen met de percentages.
Translation: I'm surprised that, after two and a half weeks, there's still
uncertainty you've sold more or less than 100%.
I think Constant should publish a list with all is backers and %.
RaSZi (Lex Veldhuis) (Dutch online and live pro) gives us the inside story.
Quote: RaSZi page 29
Wat ik weet:
- 2 Belgen hadden van constant 10% ieder en zijn ON THE SPOT betaald, die hadden geen zin in online geld en wilde meteen zekerheid; Vedat Akdemir en Orlando Camardese. Die zijn alles behalve een resterende 7000 uitbetaald.
- Ralph Shwartz heeft al 25% uitbetaald gekregen. Dat is die vent waar David Williams het over had, dus ik snap niet dat constant in het pn interview zei er niks van te weten. Dat zeiden die Belgen bij Ruben en Noah aan tafel in Monte Carlo.
- Ernesto, een vaste backer van constant, zegt 50% te krijgen en heeft een sms ervan, constant zegt dat het niet zo is.
- Constant heeft Jasper Wetemans een 1% gegeven, omdat Constant een rondje bier wilde geven, maar de prijs viel tegen (san remo). Jasper zei ik lap hem wel en kreeg hier een 1% voor van Constant. De prijs kwam namelijk met een 1% overeen. Dit verhaal backen veel van de andere spelers.
Dit zijn de dingen die ik in San Remo en begin monte carlo opving. Daarom was ik misschien wat negatiever bij commentaar, omdat dit gewoon allemaal te ****ed up is. Het lijkt me nu tijd voor duidelijkheid. Gewoon puur omdat ik niet langer toe wil kijken hoe mensen die 12-15k denken te krijgen, straks keihard geslowrolled gaan worden en dat niet verdienen.
Short translation: this is what i know
- 2 guys from Belgium had 10% each and got there money
on the spot (Akdemir and Camardese).
- Ralph Shwartz was paid out 25%.
- Ernesto (backed CR always) 50%. Says he have and sms
to proof this.
- Jasper Wetemans 1% to buy some beers.
all this i heard in SR and in Monte Carlo and it's time to
come clean. I'm also afraid that the small investors, who
would get between 12k - 15k, will be slowrolled.
If this is all true we have 41 + 96 = 137% already. And extra claims where made on the forum. Topic reached over 100 pages and 2000 posts this afternoon.
Meanwhile the Dutch press picked up the story to.
http://www.sportwereld.nl/poker/slot..._de_kaart.html
Quote: Rolf Slotboom
Echter, in Monaco bij de EPT Grand Final kreeg ik van meerdere (en relatief betrouwbare) bronnen het bericht dat er nog veel meer backingsacties zouden hebben plaatsgevonden dan alleen degenen die openbaar waren gemaakt. Een paar mensen spraken zelfs van backing ruim boven de 100% van de inleg, met een gedetailleerde beschrijving van de backers en de overeengekomen percentages.
Short translation: At the Grand final in Monaco a few sources told me there
was more than one backingaction going on. Some of them
told me he was backed way over 100%, with the backers
descriptions and %.